יהדות ישראלית - מרכז קהילתי מעלה יוסף

מחלקת זהות יהודית ישראלית מייצרת פעילויות קהילתיות ואירועי תרבות לכלל תושבי המועצה במטרה לחזק את הזהות היהודית-ישראלית-ציונית ולהפגיש את כל גווני האוכלוסייה עם ערכי היהדות הישראלית במלוא היקפם, באמצעות לימוד ועשייה קהילתית סביב מעגל השנה והחיים, פיתוח קהילתי ומניעה ואיחוי של שסעים בחברה הישראלית דרך הזהות היהודית המשמשת כמכנה משותף. 

כל הפעילויות נעשות בשיתוף פעולה הדוק ופורה עם מחלקות אחרות במרכז הקהילתי, ובמיוחד עם מחלקות התרבות, הנוער והאזרחים הוותיקים. לשנת הלימודים הקרובה, תש"ף, מתוכננת פעילות הכוללת תוכנית חווייתית לנערי ונערות המצווה של המועצה והוריהם הנוגעת בשאלות של זהות, מסורת והתחדשות, קבלות שבת קהילתיות המאפשרות שיח ומפגש נינוח של חברי הקהילה בימי שישי אחר הצהריים סביב טקסטים יהודיים קדומים ושירים ישראליים חדשים, בתי מדרש יישוביים לנוער, בתי מדרש נודדים למבוגרים, פעילות סביב חגי השנה לבני גיל הזהב ותוכנית יישובית של פעילות ערכית סביב מעגל השנה הכוללת הפנינג חגים, פיתוח מסורות יישוביות, טקסים ועוד.

צוות המחלקה: יפה כהן-לוי, מנהלת מחלקת תרבות יהודית; אליהו גליל, רכז יחד זהות יהודית בקהילה; שלום אברג'ל, מנהל תוכנית ניצנים.

[events-pages category="יהדות ישראלית"]