בלוג - מרכז קהילתי מעלה יוסף
9 ביולי 2020

מחזקים את ידי העובדים הסוציאליים

20 במאי 2019

ככה תהפכו את ליל הסדר שלכם לחווייתי ומשמעותי

חג הפסח בכלל וליל הסדר בפרט הוא מהחשוב שבמועדי השנה. בליל הסדר אנחנו בעצם מעבירים את שרביט הזיכרון החי מדור לדור – מהדור שלנו הלאה אל הדור הבא – כך שנה אחרי שנה, דור אחר דור; הורינו קיבלו מהוריהם את המסורת והעבירו אותה אלינו, ואנחנו עושים אותו דבר עם בנינו ומעבירים להם את שקיבלנו, בתקווה שגם הם ימשיכו להעביר אותה לבניהם שיעבירו אותה לבניהם שיעבירו אותה לבניהם…
20 במאי 2019

מסורת חדשה במעלה יוסף: "צועדים בדרכם" של חללי המועצה

ביום שני התקיימה לראשונה צעדת "צועדים בדרכם", במועצה האזורית מעלה יוסף, יוזמה משותפת למרכז הקהילתי מעלה יוסף ולבית חינוך גליל מערבי, לזכר חללי צה"ל, ממעלה יוסף.
20 במאי 2019

ט"ו בשבט הגיע, חג לאילנות!

ט"ו בשבט הוא חג לעצים, אבל גם חג לאדם – "כי האדם עץ השדה"; זה יום חג לכל האנשים הנהדרים שחיים בפיסת הארץ היפה שלנו, שבין הים וההר, הגליל המערבי הירוק כל השנה.
20 במאי 2019

ימים קשים זה קל

החורף כבר התחיל, כך אומר לנו לוח השנה, אבל השמיים, השמיים לא עושים את המוטל עליהם. מישהו שכח לומר להם שכבר חורף… יש עננים, בטח, אבל הם לא מורידים גשם. "ענן בוקר" קראו לזה נביאי ישראל, ענן אכזב שמבטיח ולא מקיים, ענן שמערפל את השמים בבוקר ועד הצהריים הוא כבר לא נמצא. החזאים, לעומת זאת, מבטיחים לנו שנה חמישית של בצורת – ונראה שזו הבטחה שהולכת להתקיים…
20 במאי 2019

בחנוכה הלבבות נפתחים

חנוכה, החג המקסים שעומד להגיע אלינו, הוא זמן שבו אפשר לחבר בין אנשים, בין לבבות. האור הזהוב של נרות החנוכה, ריח הסופגניות והלבביות הטריות והאווירה הביתית החמימה יכולים לפתוח לבבות ולקשר בין אנשים שמעולם לא התחברו לפני כן.
20 במאי 2019

האמן בו שהוא יכול אחרת – והוא יוכל אחרת!

הילד שוב לא אמר אמת… אתמול בילגן את החדר ולא רצה לסדר… הערב הוא לא רצה ללכת לישון בזמן… בצהריים הוא רב עם אחותו הקטנה… רגעים קטנים מהחיים שבהם אנחנו עומדים אובדי עצות מול הילד ושואלים את עצמנו איך נניע אותו לפעולה ואיך נגרום לו לעשות את מה שנכון.
20 במאי 2019

אחרי החגים… יתחדש הכל?

זהו. חגי תשרי נגמרו. אנחנו אחרי, אחרי החגים. "אחרי החגים" הזה שכולנו חשבו שלעולם לא יגיע – הגיע. הוא פה עם כל האפרוריות של השגרה ושבוע העבודה שמתחיל בראשון ונגמר בחמישי, בלי איזה חג לרפואה ובלי מועד שקוטע רצף של ימי חול.
20 במאי 2019

ילדים, היזהרו מעצי הבאובב!

בפלנטה של הנסיך הקטן, כך כותב סנט-אכזופרי, הטייס הצרפתי שחיבר את הספר המפורסם "הנסיך הקטן", "יש צמחים טובים וצמחים רעים, שלהם זרעים טובים ורעים, בהתאמה. אך בעוד זרעים של צמחים טובים אינם מזיקים, "אם זהו צמח רע, יש לעקור אותו מוקדם ככל האפשר, מיד ברגע שמזהים אותו".
27 בינואר 2019

קודם גבורה, אחר כך עצמאות

יום העצמאות ויום הזיכרון לחללי מערכות ישראל צמודים אחד לשני, גב לגב: רק האחד נגמר ומיד השני מתחיל, ללא שהות, ללא רגע להסדרת הנשימה. העומס הרגשי לא פשוט, במיוחד לבני המשפחות השכולות, אלא שלא תמיד זה היה כך, כפי שנראה.